رفتن به محتوای اصلی
به وبلاگ گلدیران خوش آمدید
همه‌چیز درباره لوازم خانگی الکترونیک
نگاهی به مشخصات هواساز جی‌پلاس

نگاهی به مشخصات هواساز جی‌پلاس

برند ایرانی Gplus علاوه بر تولید لوازم خانگی برای مصارف عموم، محصولات صنعتی نیز دارد. از فن کویل و داکت اسپلیت گرفته تا هواساز.

هواساز یکی از سیستم‌های تهویه مطبوع صنعتی است که علاوه بر تأمین هوای مطبوع و سالم، تأمین گرمایش و سرمایش، قابلیت رطوبت‌زنی، رطوبت‌گیری و ضدعفونی کردن محیط را نیز دارد.

در همین راستا باید بگوییم که هواساز Gplus نیز قابلیت کنترل دما، کنترل رطوبت، قابلیت مجهز شدن به تابلو برق، اینورتر، موتور، دمپر، DPS برای فیلترها را داراست. همچنین می‌توان آن را به رطوبت‌زن از نوع اسپری آب، تشت بخار و شبکه بخار مجهز کرد.

به‌طورکلی، دستگاه‌های هواساز را بر اساس میزان هوادهی انتخاب و خریداری می‌کنند. میزان هوادهی هم با توجه به حجم هوای محیط و کاربری آن تعیین می‌شود. یعنی چه؟ یعنی میزان هوادهی یک هواساز برای محیط اداری با میزان هوادهی همان مساحت برای فضای ورزشی متفاوت است. ظرفیت هوادهی هواساز جی‌پلاس بین 2 هزارتا 60 هزار فوت مکعب در دقیقه است.

هواساز جی‌پلاس را می‌توان یک هواساز هایژنیک نامید. چرا؟ چون دارای فیلتراسیون آلومینیومی 7 لایه است. می‌توان از فیلتر پلیتد، کیسه‌ای و هپا در پروژه‌های مختلف در آن استفاده کرد. هواساز هایژنیک برای تهویه مطبوع، گرمایش، سرمایش و فیلتراسیون آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. بدنه هواساز جی پلاس نیز گالوانیزه دوجداره با عایق پلی‌یورتان تزریقی است و از تجمع آلودگی جلوگیری می‌کند.

 هواساز جی‌پلاس مناسب چه فضاهایی است؟

دستگاه هواساز Gplus برای فضاهایی مناسب‌تر است که مساحت زیاد و یکپارچه‌ دارند. همچنین برای فضاهایی مناسب است که به حجم زیاد هوای تازه نیاز دارند.

ازآنجاکه به‌طورکلی هواسازها به‌عنوان یک دستگاه مرکزی مورداستفاده قرار می‌گیرند، بهتر است برای فضاهای تفکیک‌شده همچون واحدهای مسکونی واداری یا فروشگاه‌های مراکز تجاری استفاده نشود. چون این واحدها به کنترل مستقل نیاز دارند و هواساز مناسب آن‌ها نیست.

هواساز جی‌پلاس مناسب چه مکان‌هایی است؟

هواساز برند ایرانی Gplus برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کارخانه و کارگاه‌های صنعتی، سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های سمینار و اجتماعات و نمایشگاه‌ها مناسب است.

فن‌های هواساز جی پلاس چه مدلی هستند؟

فن‌های هواساز جی‌پلاس شامل فن سانتریفیوژ Forward, Backward یا فن پلاگ (Plug Fan) بنا به درخواست مشتری و الزامات طراحی است.

  • فن سانتریفیوژ: فن‌هایی هستند که با چرخش پره‌های آن، هوا به‌موازات محور پروانه (Impeller) وارد فن می‌شود. با حرکت شعاعی (به‌واسطه نیروی گریز از مرکز) نیز در جهت عمود بر محور تخلیه می‌شود.
  • فن پلاگ: فن‌هایی هستند که مثل فن سانتریفیوژ با کمک نیروی گریز از مرکز، باعث گردش هوا در مسیر انتقال می‌شوند. با این تفاوت که هوا ازیک‌طرف وارد می‌شود و پس از حرکت شعاعی، به اطراف پرتاپ می‌شود.

نوع زون‌بندی هواساز جی‌پلاس چگونه است؟

یکی از فاکتورهای دسته‌بندی هواسازها، نوع زون‌بندی آن‌هاست؛ که به دودسته تک منطقه‌ای و چند منطقه‌ای تقسیم می‌شوند.

مزیت هواساز جی‌پلاس این است که قابلیت ساخت به‌صورت تک منطقه‌ای و چند منطقه‌ای را دارد.

  • هواساز تک منطقه‌ای (Single zone): فقط یک خروجی هوا دارد. یعنی می‌تواند فقط یک جریان هوای مشخص را که دِبی، دما، رطوبت و تمیزی تعریف‌شده‌ای دارد، تولید کند. بنابراین نمی‌توان از این هواساز به‌تنهایی برای زون‌های مختلف که شرایط کنترلی متفاوتی دارند، استفاده کرد.
  • هواساز چند منطقه‌ای (Multi zone): بیش از یک خروجی هوا دارد. به این معنی که می‌تواند بیش از یک جریان هوا، با ویژگی‌های متفاوت را تولید کند. درنتیجه می‌توان از آن برای زون‌های مختلف که نیازمند دماهای متفاوت هستند، استفاده کرد.

اینورتر در هواساز جی پلاس چه نقشی دارد؟

در هواسازهای حجمِ هوا متغیر (VAV) اینورتر باعث تغییر دور الکتروموتور و درنتیجه سرعت چرخش فن می‌شود. به‌این‌ترتیب می‌توان باکم و زیاد کردن حجم هوای رفت که دمای ثابتی دارد، به دمای طراحی موردنظر برای اتاق دست پیدا کرد.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا