رفتن به محتوای اصلی
به وبلاگ گلدیران خوش آمدید
همه‌چیز درباره لوازم خانگی الکترونیک
تنظیم و آماده‌سازی کولرگازی جی پلاس برای بهار و تابستان

تنظیم و آماده‌سازی کولرگازی جی پلاس برای بهار و تابستان

هر بار که فصل عوض می‌شود، این ضرورت نیز به وجود می‌آید که تنظیمات برخی از لوازم‌خانگی تغییر داده شود. ازجمله می‌توان به تنظیمات کولرهای گازی اشاره کرد. استفاده از کولرگازی در تابستان و زمستان به‌منظور سرمایش و گرمایش محیط، از محبوب‌ترین و رایج‌ترین روش‌های تهویه مطبوع است. اما متأسفانه شاید برخی از افراد با روش‌های صحیح آماده‌سازی این وسیله‌ی خانگی برای فصول سرد و گرم آشنا نباشند. به همین خاطر ما در این مطلب تمامی نکات لازم برای تنظیم و آماده‌سازی کولرگازی جی پلاس برای بهار و تابستان را به شما آموزش داده‌ایم.

دلیل اهمیت تنظیمات کولرگازی در فصل‌های سرد و گرم

برای اینکه بهترین دما برای سرمایش یا گرمایش کولرگازی را داشته باشید لازم است تنظیمات آن را بر اساس دمای محیط تغییر دهید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود هزینه‌های گزافی برای قبض برق خودپرداخت کنید. به‌علاوه، عدم تنظیمات صحیح و روشن بودن دائم کولرگازی باعث افزایش استهلاک دستگاه می‌شود و خرابی زودهنگام آن را به همراه خواهد داشت. در این حالت باید هزینه‌هایی را نیز برای تعمیرات اسپیلت پرداخت کنید. در اینجاست که اهمیت تنظیمات کولرگازی در فصل‌های سرد و گرم مشخص می‌شود.

تنظیم بهترین دما برای سرمایش کولرگازی جی پلاس در فصل تابستان

وقتی هوا گرم می‌شود شما باید دمای کولرگازی جی پلاس خود را طوری تنظیم کنید که در انتهای ماه قبض برقتان زیاد نشود. البته پیش از آن باید توجه داشته باشید که میزان مصرف کولرگازی به عوامل مختلفی همچون دمای محیط بیرون، دمای فضای داخلی و دمای تنظیم‌شده برای کولر بستگی دارد. مثلاً اگر دمای محیط 25 درجه سانتی‌گراد باشد و تنظیمات کولرگازی هم‌روی 20 درجه انجام‌شده باشد، کولرگازی تا وقتی‌که بتواند 5 درجه دمای محیط را کم کند کار خواهد کرد. تازه پس از رسیدن به دمای محیط به حالت فن یا تهویه تغییر حالت می‌دهد. یعنی اگر درجه‌ی کولرگازی را پایین‌تر تنظیم کنید، مدت‌زمانی که کولر برای سرمایش کار می‌کند بیشتر می‌شود و مصرف برق هم افزایش خواهد یافت. پس بسیار مهم است که در تابستان و زمستان تنظیمات دمای اسپلیت را تغییر دهید.

بر اساس استانداردهای جهانی، بهترین درجه برای کولرگازی در تابستان بین 23 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. در این دما بدن انسان به‌طور طبیعی در وضعیت آسایش قرار دارد. یعنی نه احساس سرما و نه گرما می‌کند. علاوه‌براین، این تنظیم ازلحاظ مصرف انرژی هم بسیار بهینه‌تر است و قبض برق گزافی روی دست شما نمی‌گذارد.

البته کارشناسان جی‌پلاس پیشنهاد می‌کنند در زمان‌هایی که بیرون از خانه هستید، بهتر است دمای کولرگازی را 3 تا 4 درجه افزایش دهید و روی 28 درجه‌ی سانتی‌گراد در تابستان تنظیم کنید. دلیلش این است که با این کار هم فضای خانه خنک می‌ماند و هم در مصرف برق صرفه‌جوئی می‌شود.

در شب‌های فصل تابستان هم بهتر است دمای اسپلیت را روی 28 یا 29 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.

نکاتی که باید در مورد تنظیم بهترین دما برای کولرگازی جی پلاس بدانید

با بهترین دما برای سرمایش کولرگازی جی پلاس آشنا شدید. اما در زیر چند نکته‌ی مهم که لازم است به آن‌ها توجه داشته باشید را هم نوشته‌ایم تا بتوانید مصرف بهینه‌تری از این وسیله‌ی برقی داشته باشید.

  • اگر خانه‌ی شما آفتاب‌گیر است حتماً در روزهای گرم سال پرده‌ها را بکشید تا گرمای بیشتری وارد خانه نشود. با این کار، اسپلیت سریع‌تر و بهتر می‌تواند فضای داخلی را خنک کند.
  • درزهای در و پنجره‌ها را ببندید تا گرمای بیرون به‌راحتی وارد فضای داخل نشود. مثلاً استفاده از پنجره‌های دوجداره یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از هدر رفت انرژی است.
  • اسپلیت جی پلاس خود را در مکان و ارتفاع مناسب نصب کنید. (می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید)
  • حتماً ظرفیت کولرگازی را بر اساس متراژ فضای موردنظر خریداری کنید. اگر ظرفیت کولر کم باشد، قدرت سرمایشی کافی نخواهد داشت و به خاطر کارکرد زیاد هم خیلی سریع مستهلک خواهد شد.
  • سرویس کولرگازی را جدی بگیرید تا علاوه برافزایش عمر دستگاه، بازدهی بهتری هم داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات و قیمت کولرگازی جی‌پلاس می‌توانید به فروشگاه اینترنتی گلدیران‌ پلاس مراجعه کنید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا