رفتن به محتوای اصلی
به وبلاگ گلدیران خوش آمدید
همه‌چیز درباره لوازم خانگی الکترونیک
با این 4 روش دستگاه تصفیه هوا را به بهترین شکل در خانه تمیز کنید

با این 4 روش دستگاه تصفیه هوا را به بهترین شکل در خانه تمیز کنید

وقتی دستگاه تصفیه هوا خریده‌اید یعنی می‌خواهید در فضای داخلی خانه یا محل کار هوای مطبوع و پاکیزه تنفس کنید، نشانه‌های حساسیت‌های تنفسی را کم و آلودگی‌های موجود در هوا را فیلتر کنید. اما اگر این دستگاه را درست و به‌موقع تمیز نکنید، نه‌تنها هیچ‌کدام از این نتایج را به دست نخواهید آورد، بلکه ممکن است خود دستگاه به محلی مناسب برای رشد انواع قارچ و باکتری تبدیل شود.

بنابراین، تمیز کردن دستگاه تصفیه هوا باید یکی از کارهای همیشگی شما در خانه باشد. برای اینکه بدانید این دستگاه را چگونه باید تمیزکنید در ادامه مطلب همراهمان باشید.

قبل از هر چیز لازم است یادآوری کنیم که حتماً قبل از تمیز کردن دستگاه تصفیه هوا، آن را از برق بکشید.

1- مخزن آب دستگاه تصفیه هوا را دربیاورید و تمیز کنید

در اولین مرحله باید مخزن آب دستگاه را در بیاورید و تمامی آب موجود در آن را خالی کنید. سپس این مخزن را به روشی که توضیح می‌دهیم تمیز و ضدعفونی کنید.

  • پس از خالی کردن آب مانده‌ی داخل تانکر دستگاه تصفیه هوا،  مخزن را کاملاً با آب سرد پرکنید. یک قاشق غذاخوری مایع سفیدکننده به آن اضافه کنید.
  • مخزن را به مدت 20 دقیقه به حال خود رها کنید تا سفیدکننده کارش را انجام دهد.
  • سپس محلول آب و وایتکس را خالی کنید. مخزن را با آب معمولی آبکشی و تمیز کنید.
  • بخش بیرونی دستگاه تصفیه هوا را با دستمال مرطوب تمیز کنید.

2- موتور دستگاه تصفیه هوا را دربیاورید و جای آن را تمیز کنید

موتور دستگاه تصفیه هوا را بااحتیاط در بیاورید. فضای داخلی محفظه‌ای که موتور در آن قرار دارد را با جاروبرقی تمیز کنید تا گردوغبارش گرفته شود. سپس با یک دستمال مرطوب تمام این فضا را تمیز کنید. هرگونه رسوبی که می‌بینید را به‌خوبی دستمال بکشید تا کاملاً پاک شود.

حتماً حواستان باشد که دستمال نباید خیس باشد و هیچ‌گونه آبی نباید روی مخزن موتور یا فن دستگاه ریخته شود. تمیز کردن خودِ موتور و فن دستگاه کار شما نیست و حتماً باید یک متخصص آن را انجام دهد.

3- فیلتر هوا دستگاه تصفیه هوا را دربیاورید و آن را تمیز کنید

برای تمیز کردن فیلتر هوای دستگاه تصفیه هوا بهتر است دفترچه راهنمای آن را بخوانید و ببینید آیا می‌توانید فیلتر را بشویید یا خیر. برخی از فیلترهای هوا را می‌توان در آب سرد خیس کرد و شست. برای این منظور بهتر است ابتدا فیلتر هوا را با جاروبرقی تمیز کنید تا گردوغباری که به آن چسبیده پاک شود. سپس فیلتر را با آب بشویید و همان طور که خیس است آن را سر جای خودش نصب کنید.

برای اینکه از تمیزی فیلتر هوا مطمئن باشید، می‌توانید پس از جاروبرقی کشیدن، محلولی از آب و سرکه تهیه کنید. به نسبت مساوی آب و سرکه درون سینک ظرف‌شویی بریزید. (قاعدتاً اول باید خروجی آب سینک را مسدود کنید.) سپس فیلتر را درون این سینک قرار دهید و اجازه دهید 1 تا 2 ساعت در محلول بماند. این کار باعث می‌شود تا همه‌ی جرم‌های چسبیده به فیلتر هوا از آن جدا شوند. پس از 2 ساعت، فیلتر را با آب سرد آب‌کشی کنید و آن را در جای خود در دستگاه تصفیه هوا نصب کنید.

شاید بد نباشد اشاره‌کنیم که در بیشتر دستگاه‌های تصفیه هوا، فیلترهای هپا و کربن اکتیو استفاده می‌شود.

  • فیلتر هپا (HEPA): این فیلتر مانع عبور ذرات بزرگ با قطر 0.3 میکرون از منافذ خود می‌شود.
  • فیلتر کربن اکتیو: ذرات بسیار ریزتر را تصفیه می‌کند.

فیلتر دستگاه‌های تصفیه هوای جی‌پلاس از نوع کربن اکتیو هستند و توان فیلتر کردن ذرات ریز 2.5 میکرونی را دارند. این فیلترها همچنین بوهای نامطبوع مثل بوی سیگار را از محیط می‌گیرند و در همکاری با آیونایزر دستگاه، باکتری‌ها را نابود می‌کنند.

4- بدنه‌ی دستگاه تصفیه هوا را تمیز کنید

در زمانی که فیلترهای هوا درون سینک ظرف‌شویی و درون محلول آب و سرکه قرار دارند، شما بهتر است سراغ بدنه‌ی دستگاه تصفیه هوا بروید و آن را تمیز کنید. برای این منظور، یک پیمانه سرکه سفید را با مقداری آب رقیق کنید. با دستمال همه‌ی سطوح داخلی و بیرون دستگاه را با دستمال نرم تمیز کنید. اگر بخش داخلی دستگاه جرم‌گرفته بود می‌توانید مقداری محلول آب و سرکه در آن بریزید و بگذارید تا 20 دقیقه بماند. سپس آب را تخلیه کنید.

برای خرید هریک از محصولات جی‌پلاس، می‌توانید به مراکز فروش جی‌پلاس مراجعه کنید. اطلاعات فروشگاه‌های جی‌پلاس را می‌توانید از وبسایت گلدیران بررسی کنید. همچنین برای آن دسته از مشتریانی که به دنبال خرید آسان و سریع می‌گردند؛ فروشگاه اینترنتی گلدیران پلاس گزینه مناسب خرید آنلاین و مطمئن برای انواع محصولات جی‌پلاس و سایر برندها است.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا