رفتن به محتوای اصلی
به وبلاگ گلدیران خوش آمدید
همه‌چیز درباره لوازم خانگی الکترونیک
قابلیت Crystal Care در ماشین ظرف‌شویی چیست؟

قابلیت Crystal Care در ماشین ظرف‌شویی چیست؟

یکی از جذابیت‌های کریستال، بلور، پیرکس و ظروف شیشه‌ای، برق زدن و درخشش آن‌هاست. در بسیاری از خانه‌ها ظروف کریستال حکم دکور رادارند. برخی از وسایل تزئینی خانه هم ممکن است از جنس کریستال و بلور باشند؛ مثل مجسمه، آویز، قاب عکس و ….

دکوری بودن این وسایل سبب می‌شود تا گردوخاک روی سطح آن‌ها بنشیند و ظاهری تار و کدر به آن‌ها ببخشد. به همین خاطر لازم است هرچند وقت یک‌بار شسته و تمیز شوند. اما شستن ظروف کریستالی و شیشه‌ای به‌دقت و احتیاط بیشتری نسبت به بقیه ظرف‌ها نیاز دارد.

کریستال و شیشه بسیار شکننده و حساس است. بنابراین برای شستن ظروف شیشه‌ای در ماشین ظرف‌شویی لازم است مراتب احتیاط رعایت شود. به همین خاطر است که برخی از برندهای تولیدکننده ماشین ظرف‌شویی، برنامه‌ای مخصوص شست‌وشوی ظروف شیشه‌ای به محصولات خود اضافه کرده‌اند. مثلاً برند ایرانی جی‌پلاس، برنامه‌ی ویژه‌ای به نام Crystal Care در ماشین‌های ظرف‌شویی 14 نفره خود دارد که مخصوص بلور و شیشه است. ویژگی این برنامه چیست؟ در ادامه توضیح داده‌ایم.

Crystal Care در ماشین ظرف‌شویی جی‌پلاس

«کریستال کر» در ماشین ظرف‌شویی مدل GDW-K462 جی‌پلاس یک برنامه ویژه برای شست‌وشوی ملایم ظروف شیشه‌ای است. با فعال کردن این برنامه، تمامی ظروف شیشه‌ای، کریستال، بلور و پیرکس با فشار آب پایین و سرعت آرام شسته می‌شوند.

در برنامه  Crystal Careمقداری بخار هم برای تمیزتر شدن ظروف شیشه‌ای ظریف به سیکل شست‌وشو اضافه می‌شود.

فشار آب و دمای آب برای شستن ظروف شیشه‌ای و ظرفی بسیار حائز اهمیت است. دمای بالا می‌تواند باعث کدر شدن سطح شیشه شود. فشار آب بالا می‌تواند به بدنه‌ی ظرف آسیب بزند و باعث شکستن یا ترک برداشتن آن شود.

علاوه بر این‌ها، پیش از شستن ظروف کریستالی با برنامه‌ی Crystal Care حتماً باید نمک و جلا دهنده ماشین ظرف‌شویی را هم کنترل کنید که مناسب ظرف‌های شیشه‌ای باشد. به‌طورکلی، مقدار موردنیاز شوینده بسته به میزان کثیفی ظروف، تعداد آن‌ها و برنامه شستشوی انتخابی متفاوت است.

ترفندهای شستن ظروف شیشه‌ای و ظریف در ماشین ظرف‌شویی

-اقلام ظریف و شکننده را بهتر است در طبقه بالای ماشین ظرف‌شویی بچینید.
-حتماً آن‌ها را از اسپری‌های آب‌فشان دور نگهدارید که ضربه‌ی پاشیدن آب باعث شکستن یا ترک برداشتن آن‌ها نشود.
-در صورت امکان لیوان و کاسه‌ها را کج یا برعکس در سبد ماشین ظرف‌شویی بچینید تا آب داخل آن‌ها باقی نماند.
-حتماً ظروف کریستالی را بافاصله از هم بچینید تا هیچ تماسی باهم نداشته باشند و روی‌هم خش نیندازند.
-کریستال و ظروف شیشه‌ای حساس نباید با آب داغ شسته شوند.
-ظروف کریستالی نباید در معرض خراشیدگی یا ضربه قرار داشته باشند.
– برای شستن کریستال نباید از مواد شوینده‌ی قوی استفاده شود.
-قبل از خارج کردن ظروف کریستالی باید حتماً خشک و سرد شوند. (بلافاصله پس از تمام شدن چرخه‌ی شست‌وشو درب ماشین ظرف‌شویی را باز نکنید)
-در ماشین ظرف‌شویی باید برنامه شست‌وشوی ملایم برای ظروف کریستالی انتخاب شود.

برای خرید هریک از محصولات جی‌پلاس، می‌توانید به مراکز فروش جی‌پلاس مراجعه کنید. اطلاعات فروشگاه‌های جی‌پلاس را می‌توانید از وبسایت گلدیران بررسی کنید. همچنین برای آن دسته از مشتریانی که به دنبال خرید آسان و سریع می‌گردند؛ فروشگاه اینترنتی گلدیران پلاس گزینه مناسب خرید آنلاین و مطمئن برای انواع محصولات جی‌پلاس و سایر برندها است.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا