رفتن به محتوای اصلی
به وبلاگ گلدیران خوش آمدید
همه‌چیز درباره لوازم خانگی الکترونیک
مشکل حل نشدن قرص در ماشین ظرف‌شویی

مشکل حل نشدن قرص در ماشین ظرف‌شویی

ممکن است برایتان پیش‌آمده باشد که پس از پایان کار ماشین ظرف‌شویی، ببینید که قرص باز نشده و درنتیجه شست‌وشو به‌درستی انجام‌نشده است. این امر ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد. از وجود مشکل در دیسپنسر گرفته تا مسدود شدن درپوش جا قرصی، نوع قرص ماشین ظرف‌شویی یا برنامه انتخابی.

خوشبختانه در اکثر مواقع خودتان در خانه می‌توانید پخش نشدن شوینده در ماشین ظرف‌شویی را برطرف کنید. به همین خاطر ما 5 راهکار خانگی برای رفع این مشکل را برایتان نوشته‌ایم.

دیسپنسر را چک کنید

اولین مظنون پخش نشدن مواد شوینده در ماشین ظرف‌شویی، دیسپنسر است. وظیفه این قطعه این است که با فعال کردن برنامه شست‌وشو، مواد شوینده را داخل مخزن ظرف‌شویی رها کند. دیسپنسر دو محفظه دارد؛ یک محفظه‌ی باز برای پیش شستشو و یک محفظه‌ی بسته برای ماده شوینده در چرخه‌ی شست‌وشوی اصلی.

وقتی می‌بینید قرص شوینده باز نشده، بهتر است اول سراغ دیسپنسر بروید و چک کنید که داخل محفظه‌ها چیزی نچسبیده باشد، درب دیسپنسر آزادانه باز شود یا ظروف و لیوان‌ها مانع باز شدن آن نشوند. اگر دیسپنسر در ماشین ظرف‌شویی به‌درستی کار نکند، درب بازکن مواد شوینده کار نخواهد کرد. درنتیجه، قرص ماشین ظرف‌شویی حل و پخش نمی‌شود.

کلید سوئیچ ماشین ظرف‌شویی را چک کنید

علت باز نشدن قرص ماشین ظرف‌شویی ممکن است به خاطر خرابی کلید سوئیچ باشد. این سوئیچ، درب جایگاه مواد شوینده را کنترل می‌کند. برای اینکه مطمئن شوید سوئیچ گیر نکرده است، آن را با یکپارچه مرطوب کنید و به‌آرامی حرکت دهید. سپس سوئیچ را خشک‌کنید و ماشین ظرف‌شویی را روشن کنید. اگر با این روش مشکل برطرف نشد، احتمالاً تایمر کنترل‌کننده درب جایگاه مواد شوینده آسیب‌دیده و لازم است از متخصص تعمیرات کمک بگیرید.

بررسی کنید که چرخه شست‌وشو متوقف نشده باشد

دیسپنسر ماشین ظرف‌شویی برای اینکه قرص را باز و پخش کند، باید از ماشین ظرف‌شویی دستور بگیرد. این قطعه در یک نقطه خاص در طول چرخه با برنامه مشخص، این دستور را دریافت می‌کند. حالا اگر مراحل شستن ظرف‌ها قبل از رسیدن به آن نقطه و زمان معین متوقف شود، دیسپنسر عمل نمی‌کند و قرص هم حل نمی‌شود.

برای رفع این مشکل می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  1. یک‌بار Start / Cancel را فشار دهید و درب ماشین ظرف‌شویی را بازکنید.
  2. درب را ببندید و یک‌بار استارت را فشار دهید تا چرخه شست‌وشو دوباره شروع شود.

نکته: اگر Start / Cancel را بدون باز کردن درب فشار دهید، چرخه لغو خواهد شد اما دستگاه دوباره و به‌طور صحیح شروع به فعالیت نمی‌کند. با شروع یک چرخه شستشوی جدید دیسپنسر دوباره فرمان می‌گیرد و اقدام به حل کردن قرص ظرف‌شویی می‌کند.

اصل بودن و تاریخ انقضای قرص ماشین ظرف‌شویی را چک کنید

قرص‌های ماشین ظرف‌شویی تقبلی بسیاری در بازار موجودند. بهتر است همیشه از فروشگاه‌ها معتبر این قرص‌ها را تهیه کنید. همچنین باید مطمئن شوید که قرص ظرف‌شویی فاسد نشده و تاریخ‌مصرف آن نگذشته است. قرص‌های بی‌کیفیت دارای ناخالصی هستند که می‌توانند راه ورود قرص به مخزن ماشین ظرف‌شویی را مسدود کنند. برای اطمینان از سالم بودن قرص شوینده، آن را در لیوان آب گرم بریزید. اگر پس از ۱۰ دقیقه در آب حل نشد یعنی فاسد شده است. قرص سالم باید بلافاصله در آب گرم حل شود.

ظرف‌ها را درست در ماشین ظرف‌شویی بچینید

اگر موقع چیدن ظروف در ماشین، حواستان به درب جا قرصی یا درب جاپودری نباشد، ممکن است مانع باز و بسته شدن آن‌ها شوید. وقتی درب جا قرصی بسته نشود، شوینده هم در ماشین ظرف‌شویی حل نمی‌شوند.

برای خرید هریک از محصولات جی‌پلاس، می‌توانید به مراکز فروش جی‌پلاس مراجعه کنید. اطلاعات فروشگاه‌های جی‌پلاس را می‌توانید از وبسایت گلدیران بررسی کنید. همچنین برای آن دسته از مشتریانی که به دنبال خرید آسان و سریع می‌گردند؛ فروشگاه اینترنتی گلدیران پلاس گزینه مناسب خرید آنلاین و مطمئن برای انواع محصولات جی‌پلاس و سایر برندها است.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا