رفتن به محتوای اصلی
به وبلاگ گلدیران خوش آمدید
همه‌چیز درباره لوازم خانگی الکترونیک
بهترین مکان برای نصب تلویزیون جی‌پلاس در اتاق نشیمن کجاست؟

بهترین مکان برای نصب تلویزیون جی‌پلاس در اتاق نشیمن کجاست؟

بهترین مکان برای نصب تلویزیون در اتاق نشیمن خانه کجاست؟ برای بسیاری از ما سؤال است که تلویزیون را در کجا قرار دهیم که هم دید خوبی از همه‌ی جای خانه داشته باشد، هم جای کمی اشغال کند و هم اینکه در کنار وسایل گرمایشی یا سرمایشی هم نباشد که آسیبی به آن وارد شود. از همه مهم‌تر اینکه به پریز برق و پریز آنتن هم نزدیک باشد تا مجبور نباشیم داخل خانه سیم‌کشی و داکت‌کشی داشته باشیم.

خب، در پاسخ به این سؤال‌ها ما در جی‌پلاس چندین پیشنهاد برایتان داریم که می‌توانید با توجه به فضای داخلی خانه خود و بر اساس بودجه‌تان از هرکدام که بیشتر موردپسندتان است استفاده کنید. برای این منظور تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بهترین مکان برای نصب تلویزیون در اتاق نشیمن

تقریباً همه‌ی مردم دنیا فارغ از ایرانی بودن یا نبودن، تلویزیون اصلی را در اتاق نشیمن نصب می‌کنند. چون هدف اصلی از طراحی و ساخت چنین اتاقی در هر خانه همین است که اعضای خانواده را دورهم جمع کند. بهترین وسیله‌ی خانگی برای دورهم جمع شدن خانواده هم تلویزیون است. بنابراین، همیشه تلویزیون‌های اصلی و بزرگ هر خانه در اتاق نشیمن نصب می‌شوند. اما سؤال اصلی ما این است که بهترین قسمت اتاق نشیمن برای نصب تلویزیون کجاست؟ برای پاسخ به این سؤال باید معیارهای مختلفی را موردبررسی قرار دهیم.

همچنین، با توجه به اینکه نقطه‌ی کانونی هر خانه، تلویزیون است باید علاوه بر انتخاب بهترین مکان، به چیدمان فضای اطراف آن‌هم توجه داشته باشید.

پیش از انتخاب و تعیین محل قرارگیری تلویزیون باید حتماً به عواملی همچون، اندازه‌ی‌ تلویزیون بر اساس متراژ اتاق، توجه به منبع نور اتاق، چیدمان اتاق برای تماشای بهتر تلویزیون و ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون توجه داشته باشید.

 • اندازه‌ی‌ تلویزیون بر اساس متراژ اتاق

بین محل نشستن و محل قرارگیری تلویزیون رابطه مستقیم وجود دارد. هر چه فاصله شما از تلویزیون دورتر باشد، باید اندازه پنل بزرگ‌تر انتخاب شود. مثلاً برای تماشای فیلم در تلویزیون 43 اینچی بهتر است بین 1.5 تا 3 متر از آن فاصله داشته باشید. پس پیش از خرید تلویزیون حتماً اندازه‌ی اتاق را مدنظر داشته باشید تا برای نصب و راه‌اندازی آن با مشکل مواجه نشوید. به‌طورکلی خوب است موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای اتاق‌های با ابعاد کوچک عموماً مدل‌های 43 و 49 اینچ مناسب هستند.
 • برای فضاهایی با ابعاد متوسط، مدل‌های 55 و 65 اینچ گزینه‌های مناسب‌تری به شمار می‌روند. 
 • برای محیط‌های با ابعاد بزرگ هم بهتر است سایزهای 75 اینچ به بالا انتخاب شود.
 • توجه به منبع نور اتاق

پیش از انتخاب دیوار برای نصب تلویزیون باید حواستان باشد که نور خورشید مستقیماً داخل صفحه‌ی تلویزیون نتابد. چون اگر به این نکته توجه نکنید ممکن است در طول روز از انعکاس نور خورشید در صفحه تلویزیون اذیت شوید. یعنی درواقع باید به محل پنجره در اتاق نشیمن توجه داشته باشد. اگر تلویزیون را در مقابل پنجره قرار دهید، این احتمال وجود دارد که نور خورشید در صفحه‌ی آن منعکس شود. البته اگر چاره‌ای جز نصب تلویزیون روبه‌روی پنجره ندارید، باید از پرده‌ی ضخیم برای پیشگیری از ورود نور در خانه استفاده کنید. تا هنگام تماشای فیلم و سریال، بازتاب نور خورشید اذیتتان نکند. همچنین بررسی کنید که نور چراغ یا لوستر اتاق نشیمن نیز در صفحه تلویزیون بازتاب نداشته باشد.

 • ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون روی دیوار

ارتفاعی که برای نصب تلویزیون‌ روی دیوار انتخاب می‌کنید باید بر اساس ارتفاع خط دید شما تنظیم شود. یعنی وقتی روی مبل نشسته‌اید، سر شما باید در راستای قسمت وسط صفحه‌ی تلویزیون باشد. این حالت بهترین ارتفاع برای نصب تلویزیون است. چون برای تماشای آن سرتان را بالا نگیرید که گردنتان درد بگیرید. پائین هم نیست که لازم باشد دائم سرتان را خم‌کنید.

 • چیدمان اتاق برای تماشای بهتر تلویزیون

وقتی تلویزیون را روی دیوار نصب ‌می‌کنید در فضای اتاق نشیمن صرفه‌جوئی زیادی می‌شود. اما برای اینکه اتاق زیبایی خود را حفظ کند، لازم است اطراف تلویزیون روی دیوار را هم با نصب تابلو، شلف یا هر وسیله‌ی دیوارکوب دیگری تزئین کنید.

ایده‌هایی برای نصب تلویزیون روی دیوار

یکی از بهترین ایده‌ها این است که تلویزیون را روی دیوار نصب کنید. یعنی به‌جای روش سنتی که همیشه این وسیله روی میز قرار داده می‌شود، آن را به یکی از دیوارهای خالی اتاق نشیمن نصب کنید. چرا؟ چون علاوه بر این‌که باعث باز شدن فضای اتاق می‌شود، خودش هم می‌تواند مثل یک وسیله‌ی دکوری در اتاق خودنمائی کند. البته برای افزایش زیبایی تلویزیون روی دیوار، بهتر است اطراف آن را تزئین کنید. مثلاً می‌توانید از شلف‌های چوبی و شیک استفاده کنید. یا به‌طورکلی، دیواری که قصد نصب تلویزیون روی آن رادارید را طبقه‌بندی کنید و از کتاب و گلدان و دیگر وسایل زینتی شیک و ساده در هر طبقه کمک بگیرید.

شما با نصب تلویزیون روی دیوار در اتاق نشیمن در فضای زمینی اتاق صرفه‌جوئی زیادی می‌کنید. به همین خاطر، این ایده برای آپارتمان‌های کوچک و فضاهای تنگ، باریک یا اتاق‌های که دیوارهای صافی ندارند بهترین گزینه است.

در ساده‌ترین و کم‌خرج‌ترین حالت برای نصب تلویزیون روی دیوار فقط کافی است بارنگ یا با چوب یک قاب ساده اطراف تلویزیون بکشید یا نصب کنید. با این کار بدون اینکه خیلی جیب خود را خالی کنید، از تک‌وتنها بودن تلویزیون روی دیوار هم پیشگیری می‌کنید. یا حتی می‌توانید از قاب‌های تزئینی ساده، شلف‌های آماده یا قاب عکس/نقاشی در اطراف تلویزیون استفاده کنید.

البته وقتی تلویزیون را روی دیوار نصب می‌کنید باید فکری هم به حال سیم و کابل‌ها بکنید. حتماً از داکت‌های مخصوص این امر یا از وسایلی زینتی برای مخفی کردن سیم‌ها استفاده کنید. چون منظور از نصب تلویزیون روی دیوار، افزایش زیبایی و باز شدن فضاست و قصد ندارید که شلخته و بی‌نظم به نظر برسید.

در آخر هم بد نیست اشاره‌کنیم که هزینه‌ی خرید وسایل موردنیاز برای نصب تلویزیون روی دیوار بسیار کمتر از خرید میز تلویزیون است. پس می‌توانید به‌عنوان یک ایده‌ی شیک و کم‌هزینه به آن نگاه کنید.

چرا تلویزیون جی‌پلاس؟

ازآنجاکه جی‌پلاس یک برند شناخته‌شده ایرانی است، به‌خوبی نیاز کاربران ایرانی را می‌شناسد. بنابراین، هدف اصلی از طراحی و تولید محصولات خود را روی برآورده کردن تمامی خواسته‌های یک کاربر ایرانی گذاشته است. ازجمله می‌توان به پائین بودن قیمت تلویزیون‌های جی‌پلاس با حفظ کیفیت آن‌ها اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امکانات و قیمت تلویزیون‌های جی‌پلاس می‌توانید به فروشگاه آنلاین گلدیران‌پلاس مراجعه کنید.

یک نظر برای این نوشته موجود است
 1. در مورد بهترین جای منزل برای تماشای تلوزیون به نکات ذیل توجه فرمائید .
  1- اندازه تلوزیون برای تعیین فاصله نشستن از تلوزیون نقش بسزائی دارد اگر سالن پذیرایی شما بزرگ و تلوزیون شما متوسط و کوچک است بهتر است بخشی از فضای ان را برای تماشای تلوزیون یا تی وی روم اختصاص دهید .
  2- تلوزیونهای OLED و QLED و تلوزیونهای ال ای دی دارای فناوری IPS ( تقریبا تمام سایز های ال جی به استثنای سایز 60 و تلوزیونهای 32 و 43 اینچ جی پلاس ) زاویه دید تلوزیون بسیار وسیع است و بقول معرف علاوه بر روبرو تمام کسانی که در سمت چپ و راست تلوزیون هستند بدون افت نور و کیفیت تصویر تلوزیون را می بینند اما در تلوزیونهای دارای پنل با فناوری VA j تلوزیونهای 40 و 50 اینچ اکثر برندها وتقریبا تمام تلوزیونهای سامسونگ کیفیت تصاویر از روبرو عالی اما در سمت چپ و راست با افزایش زاویه کیفیت تصویر با افت شدید همراه است
  3- محل تلوزیون طوری نباشد که در هنگام روز افتاب بصورت مستقیم به صفحه تلوزیون بتابد
  4- تلوزیون در نزدیکی وسایل گرمایشی مانند بخاری و رادیاتور شوفاژ و سایر منابع گرمایشی نباشد
  5- در هنگام شب چنانجه نور لوستر از صفحه نمایش منعکس میشود ترجیجا چراغ دیوار کوب یا دور سقف را روشن کنید
  6- با توجه به افزایش کیفیت تصویر تلوزیونها میتوانید سایز بزرگتر تلوزیون را انتخاب کنید اکر تلوزیون 4K خریداری کنید براحتی در پذیرایی 20 متری میتوانید از ان استفاده نمایید .
  7- توجه داشته باشید توان صوتی تلوزیون با سایز تلوزیون هماهنگی داشته باشد مثلا برای تلوزیون 65 توان صوتی 30و برای 55 و 50 توان صوتی 20 وات و برای تلوزیون 43 توان صوتی 16 و 40 12 و 32 اینچ 10 وات مناسب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا